بهترین گاز رومیزی ، گازی است که با دارا بودن کلیه ویژگی های لازم از کیفیت و مرغوبیت بالایی نیز برخوردار باشد . اجاق گاز یکی از مهم ترین لوازم خانگی است که خانم ها روزانه با آن سر و کار دارند پس باید در انتخاب و خرید آن با توجه به فضا و نیاز خود به نکات مهمی توجه کنید . اجاق گاز مهم ترین وسیله در آشپزخانه به شمار می آید و باید بیش از بقیه وسایل در انتخاب آن دقت داشته باشید تا مطابق شرایط آشپزخانه مناسب ترین و بهترین گاز رومیزی را انتخاب کنید.

به علت استفاده روزانه و زیاد از گاز ، این وسیله باید به دقت انتخاب شود و دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی باشد .

در انتخاب اجاق گاز صفحه ای علاوه بر کیفیت ، بودجه ، فضا و ترجیحات شخصی شما تا حد زیادی تاثیرگذار خواهد بود .

در بازار لوازم خانگی اجاق گاز ها از تنوع زیادی برخوردارند و از شکل های مستطیل همیشگی ، به سمت اشکال هندسی چند ضلعی و حتی دایره و نیم دایره سوق یافته اند .

اجاق-گاز-صفحه-ای-5-شعله

انواع بهترین گاز رومیزی :

امروزه بهترین گاز رومیزی معمولا در چهار نوع تولید می‌شود :

 1. اجاق گاز رومیزی استیل
 2. اجاق گاز رومیزی شیشه‌ ای
 3. اجاق گاز‌ رومیزی استیل شیشه‌ ای
 4. اجاق گاز رومیزی سرامیکی

بهترین گاز رومیزی . اجاق گاز‌ رومیزی ( توکار ) استیل :

بهترین گاز رومیزی . اجاق گاز‌ رومیزی ( توکار ) استیل معمولا به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می‌ شوند .

اجاق گاز‌ های استیل ساده به دلیل سهولت در نظافت بیشتر مورد توجه قرار دارند .

ضمن اینکه باید توجه بیشتری در زمان نظافت اینگونه اجاق گاز ها داشت و باید از یک کهنه نرم استفاده نمود .

اجاق گاز های رومیزی استیل بهترین گاز رومیزی

همچنین می‌ توان از محصولات براق کننده استیل که معمولاً در بازار یافت می‌ شوند استفاده کرد ؛ اما هرگز از پودر های ساب استفاده نکنید‌ .

اجاق گاز‌ های استیل آجدار امروزه کمتر مورد توجه قرار دارد چرا که معمولا پاک کردن روغن و غذا از روی استیل آجدار به سختی انجام می‌ شود و به مرور زمان به دلیل چرک مردگی در محصولات استیل آجدار رنگ اجاق گاز کدر و تیره می‌ گردد .

تنها مزیت استیل آجدار ضد خش بود آن است .

بهترین گاز رومیزی . اجاق گاز رومیزی شیشه‌ ای :

تنوع محصول در بهترین گاز رومیزی . اجاق گاز رومیزی شیشه‌ ای بسیار بالا می‌ باشد .

در اینگونه محصولات از شیشه‌ های نشکن با قابلیت تحمل درجه حرارت بالا استفاده شده است در نمونه‌ های با کیفیت از شیشه‌ هایی استفاده شده است که امکان تنظیف این محصولات راحت‌ تر می‌ باشد .

با این حال باید توجه داشت برای داشتن اجاق گازی زیبا و ماندگار بهتر است پس از طبخ غذا به طور مرتب تنظیف صورت گیرد تا اثرات لک و چربی بر روی آن باقی نماند .

خیلی‌ ها فکر می‌کنند اجاق گاز‌ های شیشه‌ ای به راحتی خواهند شکست در صورتی که اگر گازی که خرید می‌ نمایید دارای شیشه به طور مثال ایتالیایی باشد به این راحتی‌ ها آسیب نخواهد دید .

اجاق گاز صفحه ای 5 شعله استیل

تقسیم بندی بهترین گاز رومیزی از نظر سیستم

امروزه اجاق‌ گاز ها در مدل‌ های گازی و برقی روانه بازار می شوند .

– مزایای این مدل از اجاق گاز ها :

 1. سهولت در تمیز کردن : اجاق‌ گاز رومیزی مسطح و صاف الکتریکی ساده ترین نوع اجاق‌ گاز صفحه ای هستند که به راحتی تمیز می‌ شوند .
 2. با این حال اجاق گاز های دارای عایق فنری نیز برای تمیز کردن دشواری آنچنان خاصی ندارند . چون به راحتی می توانید عایق را جدا کرده و سطح اجاق گاز را تمیز کنید .
 3. سطح هموار : قابلمه و تابه های شما بر روی اجاق گاز برقی با سطح صاف پایداری بیشتری نسبت به اجاق الکتریکی با المنت فنری دارند .
 4. همچنین اجاق گاز های دارای عایق فنری پایداری بیشتری نسبت به میله‌ ای‌ ها دارند . یکی دیگر از مزایای اجاق‌ گاز های دارای سطح صاف این است که می‌توانید هنگامی که از آن استفاده نمی‌ کنید ، وسایل اضافی خود را بر روی آن قرار دهید که به عنوان یک فضای خالی به درد شما می خورد . همچنین باعث می‌شود روغن در یک طرف تابه جمع نشود و در همه جای ظرف شما پخش شود .
 5. اشتعال : برای روشن کردن مشعل اجاق گاز ، به راحتی می‌ توانید دکمه کنترل را بچرخانید و آن را روشن کنید . عایق به سرعت گرم شده و شعله روشن می‌ شود . اجاق‌ گاز های الکتریکی بهتر از اجاق های گازی گرم شده و وسیله ی شما را گرم می کند .
 6. امکانات دیگر : اجاق‌ گاز های الکتریکی با امکانات بیشتری نسبت به مدل‌ های گازی خود ظاهر می‌ شوند . این امکانات عبارتند از : هواکش ، سرخ کن ویژه و … . بعضی از مدل ها نیز دارای عایق پنجم به منظور گرم نگه داشتن غذا هستند .
 7. توزیع حرارت : گرما در یک اجاق گاز الکتریکی خشک‌ تر و به طور یکنواخت‌ تر نسبت به یک گاز توزیع می‌ شود که برای پخت و پز انواع غذاها بهتر است.

بهترین گاز رومیزی

معایب موجود در اجاق گاز های برقی

 1. منبع انرژی: اگر منبع انرژی قطع شود ، پختن غذا دیگر امکان پذیر نخواهد بود .
 2. طول عمر: اگر جسم سنگینی بر روی اجاق‌ گاز های سرامیکی بیفتد و یا آب سرد را بر روی اجاق گرم بریزید ممکن است اجاق گاز شما خراب شود . همچنین قابلمه‌ های آهنی سنگین که در تمام آشپزخانه‌ ها یافت می شوند می‌ توانند سطح براق اجاق را خراشیده و یا دچار تو رفتگی و … کنند .

بهترین گاز رومیزی گازی

 مزایای موجود در بهترین گاز رومیزی گازی

 1. به سرعت گرم می شوند : شعله در یک اجاق گازی ، بلافاصله روشن می‌ شود ، حرارت فوری می‌ دهد و همچنین می توانید درجه گرما را با دقت کنترل کنید . هنگامی که شعله را خاموش می کنید ، قطعات به سرعت خنک می شوند و این عامل از سوختن غذای شما جلوگیری می کند .
 2. منبع سوخت : منبع سوخت اجاق های گازی ، گاز طبیعی یا پروپان است که هر دو ارزان اند و به راحتی در دسترس قرار می‌ گیرند و معمولا در کشور ایران این نوع منبع سوخت دچار قطعی نمی‌ شود . به همین دلیل می‌توانید با استفاده از اجاق های گازی به جای برقی در هزینه‌ های خود نیز صرفه جویی کنید .
 3. دمایی که غذا در آن سرخ می شود : اگر دوست دارید غذایتان را سرخ کنید ، اجاق‌ های گازی نابرابری جذابی به غذای شما خواهد داد . مانند سیب زمینی یا پنیر موجود در سوپ پیاز .

اجاق گاز صفحه ای شیشه مشکی

معایب موجود در اجاق‌ های گازی

 1. توزیع حرارت : دما در قسمت بالایی اجاق گاز شما بسیار بیشتر از نقاط دیگر است . بنابراین باید دقت کنید که هنگام پخت و پز ، ظرف را دور از منطقه‌ ی داغ قرار داده و به طور مداوم آن را به هم بزنید و یا ظرف را بچرخانید . سرخ شدن به گرمای خشک نیاز دارد که اجاق‌ های گازی از این ویژگی محرومند و گرمای رطوبت‌ دار را به غذا منتقل می‌ کنند .
 2. پایداری شعله : اگر یک پنجره‌ ای در نزدیکی اجاق گاز خود دارید که در زمان پخت و پز آن را باز می کنید باید دقت داشته باشید که باد شعله‌ ی گاز را کاهش ندهد یا خاموش نکند . به این نکته نیز توجه داشته باشید که هنگام پخت غذاهایی که بوی بسیار زیادی دارند نیز به باز بودن پنجره نیاز دارید ، اما برای ثابت نگهداشتن شعله‌ ی گاز می توانید از یک هود اخوان برای اینکار استفاده کنید .
 3. نظافت بسیار دشوار : برای تمیز کردن اجاق گاز خود نیاز دارید که میله‌ های آهنی را از روی آن بردارید . هر مشعل دارای اجزای متحرک است که می‌ تواند به صورت تصادفی از جای خود خارج شود و در نهایت زمانی که آن ها را بر روی اجاقتان قرار می دهید ممکن است شعله‌ های ناهماهنگ ایجاد کنند .

اجاق-گاز-رومیزی-شیشه‌-ای

بهترین گاز رومیزی

برند های موجود در بازار ایران بسیار زیاد هستند ما برخی از بهترین گاز رومیزی را معرفی خواهیم کرد :

بهترین گاز رومیزی کن

برند تولید لوازم خانگی کن ، یک برند قدیمی و معروف در زمینه تولید تجهیزات آشپزخانه از جمله اجاق گاز صفحه ای کن می باشد .

کن نمادی است از مدیریت موفق ، که توانسته است با استفاده از زیر ساخت های تولید و با استفاده از فن‌ آوری روز دنیا و بکارگیری سیستم های نوین مدیریتی ، از تولید خانگی به یک شرکت جهانی تبدیل شود .

اجاق گاز های صفحه ای کن قابل جابه جایی نیستند و روی قسمتی از آشپزخانه مثل میز های مخصوص یا کابینت ها نصب می شوند .

بهترین گاز رومیزی اخوان

شرکت اخوان بزرگترین تولید کننده ی اجاق گاز خوب ایرانی در خاورمیانه به حساب می آید .

شرکت اخوان ، مجموعه ای از زیباترین ، لوکس ترین و باکیفیت ترین گاز های رومیزی را ، در بازار ایران عرضه نموده است و بدین ترتیب این امکان را برای افراد فراهم آورده است ، تا آشپزخانه ی خود را ، با کم ترین هزینه ی ممکن ، تبدیل به آشپزخانه ای لوکس و مدرن نمایند .

مجموعه اجاق گاز صفحه ای اخوان ، در طرح ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند ، و گزینه ای ایده آل برای هر نوع سیلقه و یا بودجه را ، در اختیار افراد قرار می دهند .

گاز رومیزی اخوان

بهترین گاز رومیزی استیل البرز

با روی کار آمدن اجاق گاز صفحه ای استیل البرز ، تحولی عظیم در چیدمان و دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها به وجود آمده است .

اجاق گاز صفحه ای استیل البرز ، یکی از محبوب ترین و مشهور ترین گزینه های موجود در بازار ایران می باشد که علاوه بر ظاهری لوکس و زیبا ، از کیفیت و عملکردی فوق العاده نیز بهره می برد .

اجاق گاز رومیزی استیل البرز کاملا مطابق با استاندارد های روز دنیا ساخته شده و همین امر باعث شده اجاق گاز های این برند در دسته اجاق گاز های ایده آل قرار بگیرد .

بهترین گاز رومیزی بیمکث

این شرکت ، با بیش از 30 سال سابقه درخشان در صنعت لوازم آشپزخانه ، با اتخاذ رویکرد خودکفایی ملّی ، امروزه به عنوان یکی از برترین برند های تولید لوازم آشپزخانه مبدل شده است .

سیاست تولید در بیمکث ، مبتنی بر پیشرفته ­ترین ماشین ­آلات و تکنولوژی مدرن و با بهترین کادر متخصص ایرانی و مشاورین خارجی می­ باشد .

بیمکث ( Bimax ) یکی از بزرگ‌ ترین کارخانه‌ ها در زمینه تولید لوازم آشپزخانه نظیر هود آشپزخانه ، سینک ظرفشویی ، اجاق گاز صفحه‌ ای و فر توکار است .

گاز رومیزی بیمکث

مزايا و معايب بهترین گاز رومیزی صفحه ای

مزایا اجاق گاز صفحه ای

 •  گاز های استيل به نسبت ديگر جنس ها طرفدار بيشتری دارد زيرا كه راحت تر تميز می شوند و مواد غذايي روی آن ها نمی چسبد .
 •  گاز های روميزی امكان جا به جايی شان بيشتر است و قيمت آن ها ارزان تر است و برای فضا های اداری مناسبند .
 • اجاق گاز های شيشه ای به راحتی تميز می شوند .
 • گاز های برقی به دليل قدرت بالا ، زمان پخت را كم می كنند .

معایب اجاق گاز صفحه ای

 • اجاق گاز هايی كه جنس شان استيل آجدار است سطح خشن تری دارند و تميز كردن آن ها مشكل است و بعد از مدتی كدر و چرک مرد می شوند .
 • امكان خش برداشتن اجاق گاز های استيل ساده نسبت به استيل آجدار بيشتر است .

اجاق-گاز-کن

نكات خريد اجاق گاز مناسب

 1. هنگام خريد گاز به تعداد شعله های آن دقت كنيد و بر اساس نياز تان اجاق گاز مورد نظر تان را خريداری كنيد .
 2. جنس گاز مورد نظرتان و چگونگی تميز كردن آن از نكات مهم است .
 3. اجاق گاز های برقی به جای استفاده از پيچ برای شعله های گاز ، صفحه ای لمسی و ديجيتال دارند و از نظر نشت گاز و اين مسائل نسبت به اجاق های گازی ، ايمنی بيشتری دارند .
 4. ضخامت اجاق گاز های توكار ( صفحه ای ) 6 – 5 سانتی متر است .
 5. اجاق گاز های مجهز به فندک و ترموكوپل ايمني بيشتری دارند . زيرا ترموكوپل به محض خاموش شدن شعله به هر دليل ، جريان گاز را قطع مي كند .
 6. يكي از شاخصه های اصلی و اجباری در اجاق گاز ها استاندارد بودن آن ها است . علاوه بر توجه به استاندارد بودن شان به خدمات پس از فروش اجاق گاز ها توجه كنيد .
 7. به فاصله ميان شعله ها در هنگام خريد توجه كنيد . اندازه شان بايد جوری باشد كه همزمان چند قابلمه بر روي هر شعله بدون مزاحمت قرار بگيرد .

قطعات اجاق گاز

 • مشعل 
 • شیر
 • ولوم ها
 • چدنی
 • سیستم ایمنی – ترموکوپل

اجاق گاز صفحه ای اخوان

خرید اجاق رومیزی ارزان قیمت

برای خرید ارزانترین گاز رومیزی و بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای ایرانی می توانید از فروشگاه اینترنتی چینوپ دیدن کنید .

این فروشگاه با دارا بودن انواع گاز های رومیزی برقی و گازی در مدل و قیمت های مختلف آماده ی ارائه محصولات خود به سراسر کشور می باشد .

از خدمات در نظر گرفته این فروشگاه اینترنتی می توان به تحویل سریع و به موقع و ارسال رایگان محصولات درب منزل اشاره کرد .