بهترین برند های شیرآلات ایرانی موجود در بازار کدام اند ؟

بهترین شیرآلات بهداشتی ایرانی چه ویژگی هایی دارند یا اینکه بهترین برند شیرآلات ایرانی چه شیرآلاتی هستند ؟

در مقاله بهترین برند های شیرآلات ایرانی سعی دارم شما را با انواع برند های ایرانی موجود در بازار آشنا سازیم . 

شیرآلات بهداشتی از جمله تجهیزاتی هستند که امکان استفاده از آب در قسمت های مختلف خانه نظیر حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه را فراهم می کنند .

در گذشته اصولاً از شیر های واشری در ساختمان ها استفاده می شد اما در حال حاضر با ظهور شرکت های تولید کننده بزرگ ، شیرآلات با تنوع بسیار بالا در انواع اهرمی ، پدالی ، واشری و چشمی به بازار عرضه می شوند و نیاز تمام سلیقه ها را برطرف می نمایند .

این محصولات به عنوان المان های ضروری نه تنها باید از کارایی لازم برخوردار بوده بلکه طرح و مدل آن ها نیز باید با دکوراسیون محل استفاده مطابقت داشته باشد .

شیرآلات یکی از ابزار های پرکاربرد بهداشتی در استفاده از آب شرب توسط انسان در منازل و مکان عمومیست که رعایت شاخصه های استاندارد آن برای حیات بشر بسیار الزامی است.

تمامی اجزای تشکیل دهنده شیرآلات اعم از  بدنه شیر ، مهره اتصال ، شیلنگ و سایر اجزا به گونه ای باید تولید شود که در تماس با آب در دمای 90 درجه هیچ گونه تأثیری روی مزه و طعم ، رنگ و بو در ترکیبات آب نداشته باشد و از سویی در سرمای سخت آلیاژ های بدنه مقاوم باشند و ترک نخورد .

بهترین برند های شیرآلات

بهترین برند های شیرآلات ایرانی : جنس شیرالات

تمام شیرآلاتی که امروزه توسط شرکت های مختلف ساخته می شوند از جنس برنج یا سرب خشک هستند .

اگر بخواهیم این دو متریال را با هم مقایسه کنیم می توان گفت برنج در مقایسه با سرب بهتر است زیرا سرب مدتی پس از استفاده وارد آب شده و برای سلامتی انسان خطراتی در پی دارد .

علاوه بر آن سرعت پوسیدگی سرب سریع تر از برنج است .

هر چند برنج و سرب دو متریال اصلی در ساخت شیرآلات بهداشتی هستند اما تنوع ظاهر آن ها به دلیل روکش های متفاوت آنهاست .

روکش کاری یا آبکاری روشی مناسب برای افزایش مقاومت شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی در برابر فرسودگی و خوردگی است و نقش بسزایی در بالا رفتن طول عمر این محصولات ایفا می کند .

در کل روکش های مسی ، برنجی ، برنزی و استیل ضد زنگ از جمله روکش های رایج محسوب می شوند که توسط شرکت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند .

بهترین برند های شیرروشویی ایرانی

 انواع شیرالات

بهترین برند های شیرآلات ایرانی  : شیر های ساده

شیر ساده شیری است که تنها برای کنترل جریان آب نصب می‌ شود و عمل مخلوط کردن آب سرد و گرم مانند شیر های مخلوط را انجام نمی‌ دهند .

این شیر ها دارای اجزای زیر هستند که با بیشتر شیر های دیگر ، مشابه می‌ باشند .

– بدنه

– دیسک: که در شیر های توپی و مخروطی همان توپ یا استوانه مخروطی است .

– نشیمنگاه : که محل نشستن دیسک و یا واسط بدنه و دیسک یا همان واشر است .

اغلب از جنس نرمی ساخته می‌شود تا کار آب‌ بندی را انجام دهد .

– دسته و فلکه : فلکه یا دسته به دیسک وصل می‌شود .

معمولاً با چرخاندن فلکه شیر باز یا بسته می‌شود .

بهترین برند های شیرآلات ایرانی شیر های ساده

بهترین برند های شیرآلات ایرانی : شیر های پدالی

بهترین انتخاب برای اماکن عمومی شیر های پدالی یا غیر لمسی به دلیل عدم نیاز به انرژی مانند برق و باتری در قیاس با شیر های الکترونیکی است .

اما آن ها هم در هنگام استفاده با مشکلاتی مواجه‌ اند .

در مدل های جدید شیر های پدالی قابلیت‌ هایی مانند تنظیم مقدار و دمای آب سرد و گرم و پدال جمع‌شونده جهت سهولت نظافت در نظر گرفته شده و بر مزیت‌ های آن افزوده شده است .

این شیر ها در مکان هایی مانند مدارس ، بیمارستانها ، کلیه مراکز پزشکی ، هتل‌ها ، مساجد ، رستوران‌ ها و … قابل استفاده‌ اند .

از دیگر مزایای انواع پدالی و چشمی عدم تماس دست با شیر است که مانع انتقال بیماری های واگیردار عفونی و پوستی می‌شود و به خاطر سرعت قطع آب در میزان مصرف آب و حتی انرژی نیز صرفه‌جویی می‌شود .

از این رو برای اماکن عمومی بهترین انتخاب هستند .

شیر های پدالی ایرانی

بهترین برند شیرآلات ایرانی : شیر های اهرمی

شیرهای اهرمی خود به دو مدل ایستاده و دیواری تقسیم می‌شوند که نوع ایستاده معمولاً در روشویی و سینک ظرفشویی استفاده می‌شود و نوع دیواری در حمام و توالت مورد استفاده است .

در شیر های اهرمی به جای مغزی از یک کارتریج استفاده می‌ شود .

کارتریج‌ ها در دو نوع پلاستیکی و سرامیکی موجود هستند که نوع سرامیکی آن مرغوب‌ تر است و محصول کشور های اروپایی به خصوص اسپانیا و ایتالیا مطلوب‌ تر می‌ باشد .

نوع پلاستیکی آنها از رینگ‌ های پلاستیکی o شکل درون یک کارتریج استوانه‌ ای برای کنترل جریان آب استفاده می‌ کند .

در این نوع شیرها بر اساس دمای آب رنگ چراغ‌ های LED تغییر می‌کند و این چراغ‌ ها انرژی خود را از فشار آب بدست آورده و نیاز به برق و باتری ندارند .

برخی شیر ها هم مجهز به سیستم نمایش دمای آب هستند .

شیر های اهرمی 

بهترین برند های شیرآلات ایرانی : شیرهای الکترونیکی ( چشمی )

در برخی شیر های الکترونیکی با استفاده از وبلاتور که هوا را داخل آب کرده و آب را  بصورت حباب بیرون می‌ریزد ، صرفه جویی بیشتری در مصرف آب می‌ شود .

البته با نصب سرشیر های مختلف و ترکیب هوا و آب در انواع دیگر شیرآلات نیز می‌توان مصرف آب را کاهش داد .

اساس کار شیرآلات الکترونیکی بر مبنای ارسال و دریافت نور مادون قرمز می‌باشد یعنی کاملاً الکترونیکی بوده و بدون تماس دست و تنها با قرار دادن دست مصرف کننده در میدان دید سنسور های مادون قرمز شروع به کار می‌کنند .

همچنین قابلیت استفاده همزمان از برق و باتری را دارند و در صورت قطع برق از باتری استفاده می‌کنند .

در صورتی که یک جسم ثابت در مقابل سنسور قرار گیرد بعد از یک مدت زمان مشخص مثلا 45 ثانیه جریان آب قطع می‌شود .

همچنین جهت صرفه‌ جویی در مصرف آب سردوش‌ هایی نیز در بازار موجود است که با ترکیب آب و هوا و کنترل جریان خروجی آب و حالت‌ های مختلف پاشش می‌تواند تا 50% مصرف آب را کم کنند .

در مورد شیر های چشمی می‌توان از باتری به جای برق استفاده کرد ولی قیمت شیر های چشمی نسبتا گران است .

شیرهای الکترونیکی ( چشمی )

بهترین برند های شیرآلات ایرانی : شیر پیسوار

شیر ساده‌ ای است که معمولاً قبل از اتصال لوله‌ های آب سرد و گرم به شیرهای مخلوط  نصب می‌ گردد .

در واقع رابط بین لوله‌ کشی و شیر مخلوط است و هدف از نصب آن این است که در صورت خرابی شیر های مخلوط با بستن آن ها بتوان جریان آب را قطع کرده و به تعمیر و یا تعویض آنها پرداخت .

شیر های پیسوار معمولاً یا از جنس برنجی با آب کاری نیکل کروم هستند و یا از جنس پلاستیک‌ های فشرده‌ اند و البته امروزه بیشتر از شیرهای پیسوار فیلتردار که دارای فیلتری از جنس استنلس استیل هستند استفاده می‌شود تا از ورود اجسام خارجی به داخل شیر مخلوط جلوگیری شود و از کارتریج شیر اهرمی محافظت شود .

محل دیگر شیر های پیسوار برای پر کردن سیفون توالت فرنگی یا شرقی است .

شیر پیسوار

بهترین برند های شیرآلات ایرانی

امروزه در بازار انواع برند های مختلف شیرالات موجود است که هرکدام ویژگی ها و کیفیت های مختلفی دارند .

از جمله برند های ایرانی موجود در بازار که از نظر همگان پذیرفته شده است می توان به شیر الات درخشان ، شیر آلات راسان ، شیرآلات قهرمان ، شیرآلات سیتکو و شیرآلات شودر ... اشاره کرد .

در زیر به توضیح مختصر هر یک می پردازیم .

بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات درخشان

شرکت درخشان در سال ۱۳۶۷ بصورت سهامی خاص تاسیس گردید و با حدود سه دهه فعالیت مستمر و پویا ،هم اکنون در زمره شرکتهای برتر در زمینه تولید بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات درخشان ، هود ، اجاق گاز و سینک به شمار می رود .

این شرکت از اوایل دهه 80 فعالیت خود را آغاز کرده است و با دریافت گواهینامه‌ ها و لوح‌ های سپاس متنوع موفق به ساخت یک برند محبوب در بین مصرف کنندگان شده است .

بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات راسان

شرکت ماهسان پویا با نام برند تجاری معروف بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات راسان از اواخر دهه هفتاد فعالیت خود را آغاز کرد و با داشتن دستگاه های پیشرفته آلمانی توانست نامی معتبر برای خود بسازد .

این شرکت اکنون با داشتن نمایندگی در سراسر کشور و همچنین محصولات متنوع توانسته است نام راسان را در لیست پر طرفدار ترین مارک شیرآلات ایرانی قرار دهد .

 شیرآلات ساختمانی راسان فوق العاده با کیفیت با طراحی مدرن در رنگ های کروم ، سفید و طلایی تولید می شوند .

شیرآلات راسان 

بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات قهرمان

کارخانه بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات قهرمان ، یکی از پیشتازان ، درعرصه تولید شیر های ساختمانی ، لوازم و تجهیزات حمام و شیر آلات الکترونیکی و بیمارستانی است .

محصولات این کارخانه ، با بهره گیری از نیروهای متخصص و ماشین آلات روز دنیا تولید شده و همچنین دارای استاندارد های بین المللی می باشد که قابلیت رقابت با تولیدات دیگر کشور های صنعتی مانند آلمان را داراست .

همه ی این کار ها بکار گرفته شده است تا محصولی تولید شود که علاوه بر زیبایی از دوام و کیفیت عالی برخوردار شود . در واقع می توان گفت کیفیت شیرآلات قهرمان بسیار عالی می باشد .

بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات شودر

بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات شودر ، از پیشروترین شیرآلات اهرمی و کلاسیک ، در ایران می باشد .

طراحی ویژه و متنوع ، هماهنگ با تکنولوژی اروپایی ، استاندارد ملی و مطابق با سلیقه‌ ی روز خانواده‌ ی ایرانی همواره از ویژگی‌ های برجسته‌ ی محصولات این شرکت بوده است .

شیرآلات شودر ، اولین تولید کننده‌ ی شیرآلات با طرح استیل در ایران است که با همکاری همتایان اروپایی این صنعت ، برترین کیفیت محصولات را در زمینه‌ ی فنی و طراحی ارائه می‌ دهد .

بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات سیتکو

شرکت سیتکو یک برند معتبر در زمینه ی تولید بهترین برند های شیرآلات ایرانی . شیرآلات سیتکو می باشد .

این شرکت با بکارگیری تمامی تلاش خود در ساخت شیرآلات بهداشتی ساختمانی کوشیده و توانسته موفقیت های بسیاری در این زمینه ی تولید بهترین شیرآلات در بیاورد .

شیرآلات سیتکو

بهترین برند های شیرآلات ایرانی

برای خرید انواع برند های شیرآلات ایرانی می توانید به فروشگاه اینترنتی چینوپ مراجعه کنید .

از خدمات ارائه شده توسط این فروشگاه می توان به ارسال سریع و به موقع محصولات و فروش ویژه برخی از کالاها اشاره کرد .

شیر-سینک